З перших днів повномасштабної війни в Україні місто Зальцбург підтримує українців. Нашій державі допомагають місцеві жителі, різні організації й компанії. Спільними зусиллями з Українським центром Зальцбург, за два роки, були передані ліки, генератори, теплий одяг, приладдя для приготування їжі та ін.
Карета швидкої допомоги – головний інструмент, коли йдеться про рятування життів. Австрія неодноразово передавала такі автомобілі. На сьогоднішній день Український центр Зальцбург за підтримки партнерів та спільно з українською спілкою Youkraine із Відня та Українською греко-католицькою церквою Св. Марка у Зальцбургу відправив в Україну вже шосту карету швидкої допомоги. Збір коштів на автівку розпочався під час різдвяного ярмарку, який проходив з 14 по 17 грудня 2023 року. За 4 дні спільними зусиллями було зібрано 3 500 євро і ще 3500 євро нам пожертвували благодійники.
Карета швидкої допомоги – головний інструмент, коли йдеться про рятування життів. Австрія неодноразово передавала такі автомобілі. На сьогоднішній день Український центр Зальцбург за підтримки партнерів та спільно з українською спілкою Youkraine із Відня та Українською греко-католицькою церквою Св. Марка у Зальцбургу відправив в Україну вже шосту карету швидкої допомоги. Збір коштів на автівку розпочався під час різдвяного ярмарку, який проходив з 14 по 17 грудня 2023 року. За 4 дні спільними зусиллями було зібрано 3 500 євро і ще 3500 євро нам пожертвували благодійники.
![](https://static.tildacdn.com/tild3431-3430-4138-a162-323064323830/1.jpg)
Проте тоді цієї суми було недостатньо щоб викупити автомобіль, який нам запропонував Червоний Хрест із Відня. Українська громада не зупинялась й продовжувала збирати кошти, бо на кону стоять життя людей.
![](https://static.tildacdn.com/tild6232-3464-4963-b661-343135393033/2.jpg)
До збору долучилися також і діти з Української суботньої школи у Зальцбургу, з якими була організована група колядників. Тож у лютому - березні вдалося назбирати відповідну суму (~ €12.000,00) на карету швидкої допомоги (включно із витратами на транспортування).
![](https://static.tildacdn.com/tild3039-3331-4233-b338-376533613535/3.jpg)
Днями автівка прибула до місця, де вона дуже потрібна - у Харківську область.
Велика подяка усім, хто долучилися до збору коштів, то організації відправки автомобіля в Україну.
![](https://static.tildacdn.com/tild3933-3766-4432-b136-643266373435/4.jpg)
Потреба у таких транспортних засобах є дуже великі, тож ми будемо дуже вдячні за Вашу підтримку і до кінця 2024 плануємо купити ще мінімум одну карету швидкої допомоги.
Konto: "Ukrainisches Zentrum Salzburg"
IBAN: AT10 3500 0000 1608 5060 Verwendungszweck: "Krankenwagen für die Ukraine"